Hotele w Polsce do 71% taniej
635 hoteli w 321 miastach Polski, hotele taniej do 71% niż bezpośrednio w hotelu.
login:
hasło:
Nie masz konta? Zarejestruj się
kontakt z rezerwacja
 

Jesteś tutaj:
Strona główna SPA > SPA Informator

 

  Co to jest SPA & Wellness?

Filozofię Wellness stworzył lekarz, amerykanin Dr. Halbert Dunn w 1959r. Połaczył on w swojej teorii dwa pojęcia: fitness i dobre samopoczucia. Wg jego teorii ciało i umysł powinny pozostać w równowadze. Z biegiem czasu atrakcyjny wygląd i dobra kondycja fizyczna stały się synonimem sukcesu. Życie pod presją pośpiech, stres oraz ciągłe dokonywanie wyboru pomiędzy życiem prywatnym a pracą, zmusiły ludzi, głównie kobiety, do poszukiwania równowagi. Dziś wellness to już nie tylko fitness lecz styl życa zapewniający dobre samopoczucie i harmonię pomiędzy ciałem, duchem i umysłem. Wellness uwzględnia psychologiczne, emocjonalne, intelektualne, towarzyskie, finansowe i fizyczne potrzeby człowieka. W Europie Zachodniej przeprowadzono badania, które wykazały iż, Wellness kojarzy się głównie ze zdrowym trybem życia, który zapewnia gimnastyka, relaks i odpowiednia dieta.

Określenie SPA pochodzi od łacińskiej sentencji Sanitas per aquam - co oznacza: zdrowie dzięki wodzie.
Filozofia SPA związana jest z kulturą podróżowania do kurortów, w których, dzięki znanym od dawna niezwykłym właściwościom wód, można odzyskać siłę, równowagę i spokój ducha. Bardzo istotna dla filozofii SPA jest wygoda i komfort. Odnosi się to między innymi  do przyjaznego i relaksującego wystroju wnętrza obiektu w którym wypoczywamy. Wiele oferowanych przez nas obiektów znajduje się na Mazurach, w górach i nad morzem gdyż sprawą oczywistą jest, że najlepiej wypoczywać w naturalnym środowisku i świeżym powietrzu. Nie można jednak przyjąc za zasadę, że zreklasować można się tylko w tak zlokalizowanych obiektach. Wiele z nich znajduje się w centrach miast dzięki czemu osoby podróżujące w interesach mogą zarzyć odrobiny wytchnienia. Pamiętać trzeba, że główną przyczyną stresu i chorób z nim związanych jest nasza praca zawodowa. Dlatego podczas wyjazdów służbowych starajmy się wybierać obiekty z zapleczem SPA & Wellness. W naszym serwisie znajdziecie kilkanaście obiektów oferujących wstęp do centrum fitness lub na basen w cenie pokoju. Warto skorzystać z takiej okazji.  

powrót do menu >

 

  Siła aromatycznej kąpieli.

W przypadku braku możliwości skorzystania z sauny możemy w części zastąpić ją kąpielą. Ciepłe kąpiele (temperatura wody 34-37 oC) działają kojąco, relaksująco i uspokajająco. Warto brać gorącą kąpiel przed snem (temperatura wody 38-42 oC), która usuwa wszelkie napięcia, uspokaja organizm, rozluźnia mięśnie, silnie rozgrzewa, łagodzi niektóre bóle (nerwobóle, bóle gośćcowe), działa usypiająco. W celu zrelaksowania się, odprężenia lub ożywienia, do kąpieli warto dodać płynu o odpowiednim aromacie. Zapachy działają na najbardziej wrażliwy ze zmysłów. Dwa nerwy węchowe prowadzą bezpośrednio do części mózgu kontrolującej emocje, poziom stresu i pamięć. Dzięki temu organizm bardzo szybko na nie reaguje. Zapachy mogą działać relaksująco (jak zapach pomarańczy) lub pobudzająco (jak zapach jaśminu). Odpowiedni nastrój zapewni także spokojna muzyka i świece, np. o zapachu wanilii działają odprężająco, a cytryny i eukaliptusa pobudzająco. Głowę najlepiej oprzeć na poduszce kąpielowej lub złożonym ręczniku i zamyknąć oczy. Uwagę należy skoncentrować na oddychaniu.

powrót do menu >

 

  SPA Informator menu:

 • Co to jest SPA & Wellness?
 • Co to jest Program Wellness?
 • Siła aromatycznej kąpieli.
 • Jak ważna jest sauna?
 • Medytacja, joga, tai chi.
 • Moc fitness.
 • Zabiegi i rekreacja w SPA.  
 •  

    Co to jest Program Wellness?

  Program Wellness związany jest nierozłacznie z relaksem i energią, czyli harmonią duszy i ciała. Załóżmy, że miałaś stresujący dzień. Powinnaś to odreagować. Co wybierzesz? Spotkanie w gronie przyjaciół czy błogie lenistwo - gorąca kąpiel, sauna, masaż, pobyt na farmie piękności, lektura ulubionej książki, medytacje zapewnią nam relaks, spokojna muzyka, świece i olejki aromatyczne, filiżanka zielonej herbaty. Dzięki temu wprowadzisz się w pogodny nastrój. Orzeźwiający prysznic i odrobina wysiłku fizycznego, np. ćwiczenia na siłowni, aerobik, jazda na rowerze, pozwolą odzyskać energię. Dodatkowo zadbanie o odpowiednią dietę zagwarantuje dobre samopoczucie na kolejne dni.

  powrót do menu >

   

    Jak ważna jest sauna?

  Zarówno sauna fińska, jak i łaźnia parowa mają zbawienny wpływ na organizm, ponieważ w główniej mierze oczyszczają go z toksyn a także rozluźniają napięcie mięśni, poprawiają przemianę materii. Sauna hartuje - podnosi odporność na przeziębienia, wzmacnia układ krążenia i system nerwowy. Po 15 minutowym pobycie w saunie lub w łaźni, ciało należy ochłodzić pod zimnym prysznicem. Zalecane jest 2-3 krotne powtórzenie cyklu

  powrót do menu >

   

    Medytacja, joga, tai chi

  Sztuka medytacji znana od tysięcy lat przeżywa obecnie swój renesans. świadome "wyłączenie się" pozwala na przejście ze stanu świadomości do podświadomości. Medytacje relaksują, redukują stres. Medytacja obniżają również ciśnienie krwi i łagodzą bóle. Podczas seansu dokrwienie muzgu zwiękasz się do 35%.

  Joga poprawia krążenie, sprawność fizyczną, metabolizm, uelastycznia ciało, wpływa na dobre samopoczucie, redukuje stres i obniża ciśnienie.

  Tai Chi jest starożytna chińska sztuka, mającą na celu wzmocnienie organizmu i zapobieganie chorobom. Powolne i wdzięczne ruchy ułatwiają przepływ uniwersalnej energii (Chi), prowadzą do harmonii duszy i ciała. Tai Chi obniża ciśnienie krwi, zmniejsza napięcie nerwowe, ponadto poprawia koncentrację, krążenie krwi, wzmacnia i uelastycznia ciało, poprawia krążenie.
   

  powrót do menu >

   

    Moc fitness

  Dzięki treningowi uzyskamy pobudzenie mięśni do pracy a przez to dotleniamy komórki i przyspieszamy spalanie tkanki tłuszczowej. Gimnastyka wzmacni serce, usprawni pracę płuc i krwioobiegu. Stajemy się silniejsi, sprawniejsi i wytrzymalsi, poprawi się nasz wygląd i sylwetka, a przez to humor :)

  powrót do menu >

  paenl rezerwacyjny gora

  rezerwacja SPA hotele

  Wybierz miejscowość z listy

  lub z pośród najczęściej wybieranych miast Polski
  Hotele w Warszawie Hotele w Poznaniu
  Hotele w Krakowie Hotele w Szczecinie
  Hotele we Wrocławiu Hotele w Katowicach
  Hotele w Gdańsku Hotele w Zakopanem

  data przyjazdu ilość nocy
  kalendarz
  data wyjazdu
  kalendarz
  Typ pokoju ilość pokoi
       
  wyświetl wyniki w walucie
  niepalący palący bez znaczenia
  paenl rezerwacyjny gora


    ©Net-system al. Wilanowska 259 b, 02-730 Warszawa